نظر مدیر رادیو نمایش درباره حذف برنامه های زنده حوزه نمایش

[ad_1]

قاصدک نیوز – محمدرضا قربانی در پاسخ به سوالی در مورد قطع برنامه های زنده و مرتبط با نمایش مانند برنامه «دیالوگ» از این رادیو و تاثیر آن بر میزان مخاطبان گفت: این برنامه ها از حدود دو سال پیش حذف شده اند و نبود آنها برنامه ریزی رادیو نمایش را با مشکل مواجه نکرده است.
وی افزود: ماموریت این مجموعه صرفا تولید و پخش نمایش های رادیویی است و مباحث تحلیلی تئاتر و سینما در شبکه های فرهنگ، جوان و گفت وگو ارائه می شود.
قربانی ادامه داد: در خصوص میزان مخاطبان نیز بر اساس نظرسنجی های مرکز پژوهش و افکارسنجی صداوسیما در هر فصل تعداد مخاطبان رادیو نمایش افزایش یافته که به حمدالله این افزایش رشد صعودی دارد.
مدیر رادیو نمایش در مورد تولید نمایش رادیویی به سفارش رادیوهای دیگر مانند رادیو «سلامت» نیز توضیح داد: تولید نمایش برای سایر شبکه های رادیویی بخشی از ماموریت اداره کل هنرهای نمایشی رادیو است. تولید این نمایش ها منافاتی با تولیدات رادیو نمایش ندارد.
وی اضافه کرد: در سیما نیز اینگونه است در سال های قبل مرکز سیما فیلم و در دوره های بعد مرکز امور نمایشی سیما متولی ساخت آثار نمایشی بوده اند.
قربانی در مورد مشارکت های این رادیو با مراکز دیگر برای تولید نمایش ها گفت: تاکنون هیچ ارگان و نهادی به صورت رسمی و جدی مشارکت مالی با این مجموعه نداشته است؛ ولکن بر اساس ماموریت ذاتی رسانه می بایست به موضوعات مد نظر؛ نظیر محیط زیست و آسیب های اجتماعی پرداخته شود.
مدیر رادیو نمایش در مورد کاهش تولیدات این رادیو و بیکاری شماری از هنرمندان این عرصه گفت: میزان تولید نمایش ها بر اساس میزان بودجه ای است که به مجموعه اختصاص می یابد؛ این میزان همیشه متغیر است و به همان نسبت حجم کار همکاران نیز متغیر خواهد بود.
به گفته قربانی اولویت های این رادیو در تولید نمایش ها شامل نمایش هایی بر اساس الگوی زندگی ایرانی اسلامی، بررسی زندگی نخبگان ایرانی از قدیم تاکنون و ارائه نمایش هایی بر اساس ادبیات کلاسیک ایرانی از اولویت های پیش رو است.
وی همچنین تداخل فرکانس های رادیو پیام و رادیو نمایش را که بعضی از شنوندگان گاه از آن شکایت دارند رد کرد و گفت: در خصوص تداخل فرکانس رادیو نمایش و رادیو پیام تاکنون گزارشی دریافت نکرده ایم.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *